Retrívr – pes nejen lovecký

lov001.png
Kurz pro majitele retrívrů a dalších loveckých psů
 
Máte doma mladého veselého psa plného síly?
Jeho radostné a živelné chování Vás nepřestává překvapovat?
Nevíte si s ním rady? Nedokážete ho unavit?
Je Váš pes stále o krok před Vámi?
 
Pojďte s námi na hravou vycházku do přírody!
 
Při společné vycházce vám ukážu hry, jaké Vašeho psa nadchnou. Přirozený rozvoj dovedností, které má lovecký pes po staletí vybudované a vrozené, bude bavit jeho a nakonec i vás. Takové hry vytvoří silné pouto mezi člověkem a psem, pomohou vám ve vašem soužití. Stane se z vás šťastná nerozlučná dvojka. Pejsek se bude z procházky s vámi vracet unavený a při příští vycházce bude netrpělivě čekat na vaše pokyny a novou zábavu, kterou mu připravíte. Vymizí nežádoucí chování, jako jsou útěky za zvěří a nemožnost psa přivolat. To všechno dokážou smysluplné hry na lov.
 
Začněme od začátku
 
Možná, že jste se ocitli ve stejné situaci jako kdysi já. Možná, že jste si do své domácnosti pořídili pejska, který se vám líbil na obrázku, a ani jste netušili, že je to pes lovecký. Teď jste překvapeni jeho temperamentem, nevíte si rady s jeho útěky v lese, nemůžete ho přivolat. Víte, že v žádném případě nemáte vztah k myslivosti, k lovu, ke střílení, ale přitom cítíte, že by bylo fajn pejska zaměstnat tak, aby ho to bavilo a zároveň unavilo.
 
Před pár lety jsem na tom byla úplně stejně. Tápala jsem. Učila jsem se. Učila jsem svého psa. Některé zážitky byly velmi nepříjemné, ale i za ty děkuju – ukázaly mi, kudy nikdy nechci jít. Udělala jsem mnoho chyb. Viděla jsem úžasné pokroky v chování psa. Složili jsme spoustu zkoušek. Pochopila jsem, co ho opravdu baví a jak mu to můžu nabídnout. Svoje zkušenosti jsem začala předávat dál a s velkou radostí pozorovala, že to funguje nejen u mě.
 
Nabízím svoje zkušenosti lidem, kteří jsou na tom podobně. Vítejte.
 
Co budete potřebovat?
 
- pohodlné vodítko nejlépe přes rameno
- oblíbené pamlsky – větší množství
- aporty, dummy (i plavací) min. 0,5 kg
- min. 4 m dlouhou šňůru na trénink přivolání a pachových prací
 
OVVR – povinná zkouška do chovu
 
Retrívr s průkazem původu (PP) musí splňovat několik podmínek pro tzv. uchovnění, tj. aby jeho štěňátka také mohla dostat PP. Kromě výstav a zdravotního stavu je nutné složit jednu pracovní zkoušku. Už sám název této zkoušky – OVĚŘENÍ VLOHOVÝCH VLASTNOSTÍ RETRÍVRA – nám říká, že to není nic složitého. Při zkoušce OVVR se testuje základní poslušnost psa (chůze u nohy na vodítku i bez něj), schopnost aportovat na poli a z vody, čichové schopnosti pejska a jeho celková chuť do práce. Povaha samozřejmě musí být přátelská. Projevy agresivity jsou důvodem pro vyloučení ze zkoušky se zápisem do PP.
 
Všechno tohle dokážete se svým pejskem „i v bačkorách“. Stačí se rozhodnout a začít si hrát. Pravdou je, že Váš pes už to umí. A Vy budete brzy také.
  
Jak začít
 
Nejdřív je nutné vyplnit tento stručný formulář, čímž se zapíšete do databáze zájemců o lovecké procházky. Termín nové lekce obdržíte mailem. Pokud se budete chtít konkrétní lekce účastnit, přihlásíte se podle pokynů v mailu. A je to. Počet účastníků jedné lekce je omezen na 6 psů. Tím máte zaručeno, že pro Vás bude dostatek času a prostoru. Lekce trvá cca 60 minut. Vycházky budou situovány do přírody v blízkosti chaty Kynast v Jabloneckých Pasekách, v případě hezkého počasí u vody kolem druhé a třetí přehrady.
Cena je 100 Kč za lekci, splatná hotově na začátku lekce.
Lekce budou vypisovány jednotlivě.
 
Kontakt

Petra Kantorová
tel. 604 232 375
mail petra@northsay.cz
 
Poznámky
 
Lekce se mohou účastnit psi všech plemen, i kříženci, pokud máte chuť se učit a společně se zabavit. Věk psa není rozhodující, u štěňat je dobré začít po dokončení povinného očkování. Přítomnost háravých fen není vhodná. Psi musí být zdraví. Za svého psa odpovídá přítomný psovod (majitel).
05.05.2016 17:37:46
Elena Susková
Krmiva, výcvikové pomůcky
Krmiva, výcvikové pomůcky
Flyball team
Flyball team
Fotokronika
Fotokronika
Banner-kontakt.png
Banner-FB.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one